Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy /27.05.2018r./

1.Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2.Po uroczystościach Komunijnych wracamy do normalnego planu Mszy w niedziele: o 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 i 18.00.

3. Dziś, w czasie Mszy o 13.00, wraz z Księdzem Proboszczem, będziemy dziękować Bogu za 35 lat Jego kapłaństwa.

4. Nabożeństwoku czci św. Michała Archanioła dziś, na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. Do czwartku włącznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.

6.W tym tygodniu wspominać będziemy:
we wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
w piątek – św. Justyna, męczennika.

7. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na Mszę Świętą oraz Adorację z uwielbieniem we wtorek o 18.00.

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej, połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 17.30.

10.W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, ok. 12.30 – na zakończenie procesji oraz wieczorem o 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji na ulice naszej parafii, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. W procesji przejdziemy ulicami: Stanisławowską, Zagony, Mińską i Rakietową. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Poszczególne ołtarze zatrzymają się:

I ołtarz – ul. Stanisławowska, przy plebanii (przygotuje młodzież);

II ołtarz – ul. Stanisławowska, przy kwiaciarni „Bławatek”;

III ołtarz – ul. Zagony przy posesji nr 29 (przygotuje Odnowa w Duchu Świętym)

IV ołtarz – ul. Zagony, przy Siostrach Służebniczkach.

Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Prosimy również o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi oraz udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w stronach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Próba dla dzieci sypiących kwiatki we wtorek o 18.30 przy kościele.

W Boże Ciało nie będzie czwartkowej adoracji przed Mszą wieczorną.

11.Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

12.W uroczystość Bożego Ciała, wieczorem, odbędzie się po raz drugi Koncert Uwielbienia „wNieboGłosy”, na który zaprasza szczególnie Ks. Abp Józef Kupny. Koncert odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 na pl. Wolności.

13.W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni nabożeństwa czerwcowe i procesja eucharystyczna odbędą się na zakończenie adoracji, w czasie której będzie również możliwość przystąpienia do spowiedzi w godz. od 17.00 do 18.00.

14. W sobotę odwiedziny u chorych w domach od godz. 9.00.

15. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00; ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

16. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, w Kościele w Polsce, będziemy obchodzić XI Święto Dziękczynienia. Jak co roku w tym dniu, ofiarami do puszek po Mszach Świętych będzie można wesprzeć dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będącej Wotum całego Narodu Polskiego za Konstytucję 3 maja.

 

W ostatnim tygodniu
zostali powołani do Pana, do wieczności,
nasi Parafianie

   
Ś.p. Zygmunt Szczęsny

Ś.p. Jerzy Zabrzeski

Ś.p. Stanisława Janiszewska

 

 Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!