Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego /20.05.2018r./

1. W przeżywaną dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystości: I-Komunijną o godz. 10.00 dla kl. 3i, 3j i dzieci spoza Szkoły nr 25 oraz o 12.30 Rocznicę I Komunii Świętej. Przypominamy zatem, że jeszcze dziś Msze będą odprawiane jeszcze o godz. 8.00, 15.00 i 18.00.

3. Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na dzień jutrzejszy, tzw. Drugi Dzień Zielonych Świątek, kiedy to czcimy Maryję, jako Matkę Kościoła. Msze Święte jutro o godz. 9.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy również:
w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
w sobotę – św. Filipa Nereusza, prezbitera.

5. Od jutra dzieci, które dziś przystępują do I Komunii uczestniczyć będą w Białym Tygodniu, który potrwa do piątku włącznie. Wspólną modlitwę rozpoczynamy nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Jeśli będzie ładna pogoda gromadzimy się na dworze, przy figurze Matki Bożej. Zwracamy uwagę, że Msza wieczorna rozpocznie się od razu po Nabożeństwie Majowym, więc może to być przed godz. 18.00.

6.Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

7. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

8. Spotkanie Marianek-kandydatek we wtorek o 16.45 w przedszkolu u Sióstr Służebniczek a Marianek – również we wtorek po majówce o godz. 18.00 również u Sióstr w przedszkolu.

9. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

10.W poniedziałek, wtorek i środę, w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęty można przynosić w poniedziałek i wtorek w godz. od 8.00 do 19.00 oraz w środę od 8.00 do 16.00 na podwórko przy plebanii. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

11. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej, połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 17.30.

12. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 w salce na plebanii.

13. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z roku pierwszego i drugiego w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

14. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

15. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

16. Za tydzień wracamy do normalnego planu Mszy w niedziele: o 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 i 18.00. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę o godz. 13.00, w czasie której, wraz z Księdzem Proboszczem, będziemy dziękować Bogu za 35 lat Jego kapłaństwa.

17.Nabożeństwoku czci św. Michała Archanioła, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, za tydzień o godz. 17.30.

18.W 100 – rocznicę odzyskania niepodległości Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna akcję „Uśmiech bez granic”, w ramach której organizuje kolonię nad Bałtykiem dla dzieci z polskiej parafii w Żytomierzu. Akcję można wesprzeć przez dokonanie wpłaty na konto wskazane w ulotce wyłożonej na stoliku z prasą.