Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienia Pańskiego /13.05.2018r./

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów.

2.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystości I-Komunijne o godz. 10.00 dla kl. 3e i 3f oraz o 12.30 dla kl. 3g i 3h. Przypominamy, że dziś i za tydzień nastąpi zmiana w godzinach Mszy niedzielnych. Mianowicie Msze będą odprawiane o godz. 8.00, 15.00 i 18.00; oraz Msze Komunijne o 10.00 i 12.30.

3. Nabożeństwo fatimskie połączone z majowym oraz z procesją, z racji przypadającego dziś trzynastego dnia tygodnia o godz. 17.00.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Rocznicy I-Komunii Świętej dziś po Mszy o godz. 18.00 w kościele.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła;
w środę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.

6. Od jutra dzieci, które dziś przystępują do I Komunii uczestniczyć będą w Białym Tygodniu, który potrwa do piątku włącznie. Wspólną modlitwę rozpoczynamy nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Jeśli będzie ładna pogoda gromadzimy się na dworze, przy figurze Matki Bożej. Zwracamy uwagę, że Msza wieczorna rozpocznie się od razu po Nabożeństwie Majowym, więc może to być przed godz. 18.00.

7.Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

8.W tym tygodniu odprawiać będziemy codziennie nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

9. Spotkanie Parafialnego Caritas we wtorek o 19.00 na plebanii.

10. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

11. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej, połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 17.30.

12. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 w salce na plebanii.

13.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Młodzież pragnie zaprosić wszystkich na Modlitwę o dary Ducha Świętego w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę o godz. 20.00.

14. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o godz. 15.00, udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

16. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

17. Próby przed I Komunią Świętą w tym tygodniu: dla klas 3i i 3j oraz dla dzieci spoza Szkoły nr 25 we wtorek i czwartek o 19.00. Spowiedź dla tych dzieci natomiast w sobotę: kl. 3i o 9.00; 3j – 9.30; dzieci spoza SP nr 25 – 10.00.

18. Próby przed Rocznicą I Komunii Świętej w tym tygodniu: poniedziałek i środę o 19.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych natomiast w sobotę od 16.00 do 18.00.

19.W przyszłą niedzielę Msza I-Komunijna o godz. 10.00 dla kl. 3i, 3j oraz dzieci spoza szkoły nr 25 oraz Msza Rocznicy I Komunii o 12.30.

20. Informujemy, że w środę 23 maja, na terenie naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Termin i miejsce zbiórki podamy w przyszłą niedzielę. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

21. 10 i 11 czerwca organizowane są we Wrocławiu rekolekcje z o. Johnem Bashoborą w hali Orbita. Wspólnota Syjon posiada 5 wolnych wejściówek. Chętni mogą się zgłaszać po Mszy do ks. Wojciecha.

 

W ostatnim tygodniu
zostali powołani do Pana, do wieczności,
nasi Parafianie

   
Ś.p. Marianna Krzyżanowska

Ś.p. Ludwik Jaworski

 

 Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!