Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna /29.04.2018r./

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną. Z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się dziś za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

2. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła dziś o godz. 17.30.

3. Jutro w naszej parafii przeżywać będziemy wizytację duszpasterską, którą przeprowadzi JE Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Oprócz kontroli wszystkich ksiąg parafialnych, spotka się również z Księżmi, Siostrami Zakonnymi oraz przedstawicielami wszystkich grup, działających w naszej parafii. Z wszystkimi chętnymi parafianami, spotka się natomiast w czasie uroczystej Eucharystii o godz. 17.00, w czasie której udzieli również sakramentu Bierzmowania grupie naszej młodzieży. Bardzo gorąco zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich naszych parafian. Z tej racji kancelaria parafialna jutro będzie nieczynna.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w środę – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
w piątek – św. Floriana, męczennika.

5.Od wtorku, 1 maja, rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30.

6. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

7.  Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o godz. 17.30.

8.W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy, jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 13.00 i 18.00.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

10. W sobotę odwiedziny u chorych w domach wyjątkowo od godz. 11.00.

11.Spowiedź dla dzieci I-Komunijnych w sobotę: kl. 3a o 9.00; 3b – 9.30; 3c – 10.00 i 3d o 10.30.

12.W przyszłą niedzielę Msze I-Komunijne o godz. 10.00 dla kl. 3a i 3b oraz o 12.30 dla kl. 3c i 3d.

13. Pragniemy poinformować, że w miesiącu maju, ze względu na I Komunie Święte, nastąpi zmiana w godzinach Mszy niedzielnych. Mianowicie w niedziele: 6, 13 i 20 maja Msze będą odprawiane o godz. 8.00, 15.00 i 18.00; oraz Msze Komunijne o 10.00 i 12.30. Chrzty w maju będą udzielane w niedziele 13 i 20 maja w czasie Mszy o godz. 15.00.

14. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca: po Mszach adoracja Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00, ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.

15. We wtorek, 1 maja, odbędzie się tradycyjna Majówka na Ślęży. Rozpocznie się ona w sanktuarium św. Anny w Sobótce o godz. 10.00, po którym wspólne wejście na Ślężę, gdzie o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. Szczegółowy plan Majówki na plakacie w gablotce.

 

W ostatnim tygodniu
został powołany do Pana, do wieczności,
nasz Parafianin

   
Ś.p. Ryszard Tarnopolski

 

 Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!