Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego /08.04.2018r./

1. W dzisiejszą, II Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się nią również w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Do kosza na balaskach można składać Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które można było zabrać na początku Wielkiego Postu.

2.Dziś, w czasie Mszy o 13.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3. Zapraszamy dziś na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4.Wieczorem gościć będziemy w naszej parafii Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolitę lwowskiego i sekretarza św. Jana Pawła II, który podczas Mszy o godz. 18.00 dokona instalacji relikwii świętego Papieża-Polaka. Na tą Mszę zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O godz. 21.00 natomiast zapraszamy na Apel Jasnogórski oraz możliwość spotkania z Ks. Arcybiskupem i wysłuchania Jego świadectwa z życia u boku Świętego. Przez cały dzień, przy wyjściu z kościoła, można nabywać książki autorstwa ks. Arcybiskupa.

5. Uroczystość odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego na Gądowie Wielkim dziś o godz. 12.00.

6. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

8. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

9. Spotkaniedla rodziców i dzieci spoza Szkoły nr 25, przystępujące w tym roku do I Komunii we wtorek o 18.30 w salce na plebanii.

10.Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o godz. 17.30.

11. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

12.Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

13. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku pierwszego w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

14. W piątek przypada 13. dzień tygodnia, zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.15.

15. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszamy na ostatnie spotkanie z racji trzeciej niedzieli miesiąca, za tydzień po Mszy o godz. 13.00.

16. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zapraszamy na Mszę dla młodzieży o godz. 18.00.

17. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 w salce na plebanii a kandydatów o 11.00 w kościele.

18.Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.