Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego /01.04.2018r./

1.Pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2.Dziś, w czasie Mszy o 13.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3.Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na te dwie instytucje. Jutro oczywiście kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

6.Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o godz. 17.30.

7. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

8.W tym tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w te dni od 17.00 do 18.00.

9. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 w salce na plebanii a kandydatów o 11.00 w kościele.

10. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W ten dzień przynosimy do kościoła Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które można było zabrać na początku Wielkiego Postu. Skarbonki będziemy składać do kosza na balaskach. Wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy za tydzień o godz. 15.00. Natomiast wieczorem gościć będziemy w naszej parafii Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolitę lwowskiego i sekretarza św. Jana Pawła II, który podczas Mszy o godz. 18.00 dokona instalacji relikwii świętego Papieża-Polaka. Na tą Mszę zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. O godz. 21.00 po Apelu Jasnogórskim, będzie możliwość spotkania z Ks. Arcybiskupem i wysłuchania Jego świadectwa z życia u boku Świętego. Przez cały dzień będzie można również nabyć książki autorstwa ks. Arcybiskupa.

11. Za tydzień, w czasie Mszy o 13.00, udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej.

12. Za tydzień również przypada uroczystość odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego na Gądowie Wielkim. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

W ostatnim tygodniu
zostali powołani do Pana, do wieczności,
nasi Parafianie

 
Ś.p. Stefania Hnatów

Ś.p. Gustaw Bombała

 

 Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!