Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej /25.03.2018r./

1.Dzisiejszą Niedzielą Palmową, czyli niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Dziś na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy. Dochód z palm, rozprowadzanych przy wejściu do kościoła przeznaczony jest potrzeby naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

2.Dziś, w czasie Mszy o 13.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3. Nauki przedmałżeńskie dziś o godz. 15.00 w salce na plebanii.

4. Obowiązkowe spotkanie dla członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w kościele.

5. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, na zakończenie Gorzkich Żali, odprawimy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

6. Od poniedziałku do środy będzie jeszcze możliwość spowiedzi, dla osób przyjeżdżających z zagranicy na Święta w godzinach od 16.00 do 18.00.

7. Również w Wielki Wtorek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w parafii św. Maksymiliana Kolbe na Gądowie, w ramach Nocy Konfesjonałów, w godzinach od 21 do 24.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna jedynie w poniedziałek od 16.00 do 17.00 i w środę od 19.00 do 20.00.

9. Spotkanie dla Marianek i kandydatek we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

10. Odnowa w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na Eucharystię i Adorację we wtorek na godz. 18.00.

11. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o godz. 17.30.

12.W Wielki Czwartek nie ma Mszy świętej porannej. Tego dnia w katedrze Ks. Arcybiskup wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 09.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

13.Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa w Wielki Czwartek – o godz. 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00.

14.W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu adoracja przy ołtarzu adoracji od godz. 08.00. O godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową, po której rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 23.00. Porządek adoracji dla poszczególnych grup umieszczony jest w gablocie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły.

15.W Wielką Sobotę, adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 08.00. W tym dniu przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 09.00 do 14.00, co pół godziny. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Od godz. 15.30 do 16.30 nastąpi przerwa w adoracji w celu przygotowania kościoła do liturgii wieczornej.

16.Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie ze sobą na Liturgię świec. Liturgię zakończy radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru.

17. W przyszłą niedzielę, Zmartwychwstania Pańskiego, Msze święte sprawować będziemy o godz. 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 (z udzieleniem chrztu dzieciom) i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Od niedzieli do przyszłej soboty, nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.30.

18. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte, jak w każdą niedzielę.

19. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

20. Przy wyjściu z kościoła można nabywać jeszcze małe paschaliki Caritasu w cenie 6 zł.

21. Szkoła Podstawowa nr 25 zaprasza wszystkich rodziców i dzieci, które we wrześniu pójdą do pierwszej klasy na Dni Otwarte szkoły, od poniedziałku do piątku. Szczegóły w gablotce.