Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu /18.03.2018r./

1.Dzisiejszą, piątą już, niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii czas Świętych Rekolekcji Wielkopostnych. Witamy bardzo serdecznie wśród nas naszego Rekolekcjonistę, ks. Jana Gondro, ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Plan rekolekcji:

 Niedziela

8.00 – Msza z nauką ogólną

9.30 - Msza z nauką dla młodzieży

10.45 – Msza z nauką do dzieci

12.00 - Msza z nauką ogólną

13.00 - Msza z nauką dla rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii

17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 - Msza z nauką ogólną

 

Poniedziałek

9.00 – Msza z nauką ogólną

17.00 – Nauka dla klas I-VI

18.00 - Msza z nauką ogólną

19.15 – Msza z nauką dla młodzieży i klas VII

 

Wtorek

9.00 – Msza z nauką ogólną

18.00 - Msza z nauką ogólną

19.15 – Msza z nauką dla młodzieży i klas VII

 

Środa – zakończenie rekolekcji

9.00 – Msza z nauką ogólną

17.00 – Nauka dla klas I-VI

18.00 - Msza z nauką dla dorosłych i młodzieży

 

Spowiedź rekolekcyjna – wtorek 20 marca

8.00 – 10.00 (przerwa od 9.00 do 9.30)

16.00 – 19.00 (przerwa od 18.00 do 18.30)

 

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

2. Nauki przedmałżeńskie dziś o godz. 15.00 w salce na plebanii.

3.W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.W czasie nabożeństw zbierana będzie ofiara na tacę na tzw. jałmużnę wielkopostną.

4. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Jest to również święto patronalne naszego Księdza Arcybiskupa, jak również 5. rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5.Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

6.Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę na rozpoczęcie Mszy o godz. 18.00.

7. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

8.Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku drugiego w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii.

9. Chorych w domach odwiedzimy przed Świętami w przyszłą sobotę od godz. 9.00.

10. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o 13.00 udzielimy chrztu dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę po wieczornej Mszy świętej. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone w czasie Świąt Wielkanocnych.

11.Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą o godz. 10.45 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą będzie można również nabyć palmy rozprowadzane przez nasz Parafialny Caritas.

12.W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu na Ostrowie Tumskim prosimy o kontakt z księdzem Robertem.

13. W przyszłą niedzielę, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, na zakończenie Gorzkich Żali, odprawimy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabywać jeszcze małe paschaliki Caritasu w cenie 6 zł.

 

W ostatnim tygodniu
zostali powołani do Pana, do wieczności,
nasi Parafianie

 
Ś.p. Wanda Górna

Ś.p. Jan Sobótka

 

 Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!