Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu /25.02.2018r./

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to tzw. niedziela Ad gentes, czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby misji.

2. Dziś, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom.

3. Nauki przedmałżeńskie dziś o godz. 15.00 w salce na plebanii.

4.Przypominamy o nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych, a gorzkie żale w niedziele o godz. 17.00. W czasie nabożeństw zbierana będzie ofiara na tacę na tzw. jałmużnę wielkopostną.

5. Dziś, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, na zakończenie Gorzkich Żali, odprawimy nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

6. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

7.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na Mszę św. i adorację we wtorek o 18.00.

8. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

9. Krąg biblijny we wtorek o 19.30 w salce na plebanii.

10. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza święta w środę o 17.30.

11. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek i sobotę od 17.00 do 18.00. Msza dla Ministrantów i ich rodziców w czwartek o godz. 18.00. Chorych w domach natomiast odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabywać paschaliki i baranki z czekolady Caritasu w cenach: paschaliki małe po 6 zł, duże po 14 i baranki po 5 zł.

14. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca: zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy o 8.00; po każdej Mszy adoracja Najśw. Sakramentu, natomiast ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła.

 

W ostatnim tygodniu
został powołany do Pana, do wieczności,
nasz Parafianin

 
Ś.p. Wojciech Dudkowski 

 Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!