I Niedziela Wielkiego Postu /18.02.2018r./

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Msza i spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii dziś o godz. 13.00.

3. Na pierwsze spotkanie nauk przedmałżeńskich zapraszamy dziś o godz. 15.00 do salki na plebanii.

4.Msza dla młodzieży dziś o godz. 18.00.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży, oraz gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00. W czasie nabożeństw zbierana będzie ofiara na tacę na tzw. jałmużnę wielkopostną.

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w czwartek – święto Katedry Świętego Piotra.

7.W dniu dzisiejszym pod kościołami naszego miasta prowadzona jest kwesta na rzecz wrocławskich hospicjów, zajmujących się dorosłymi ludźmi, umierającymi na raka. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby tych chorych. Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie.

8.Spotkanie Marianek we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza święta w środę o 17.30.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 do salki na plebanii.

11. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

12. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku drugiego w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

13. Za tydzień, w niedzielę, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych  w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

14. W przyszłą niedzielę również, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, na zakończenie Gorzkich Żali odprawimy nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

15. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego też w przyszłą niedzielę ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby misji.

16. Na balaskach przed ołtarzem wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas. Zainteresowani mogą je zabrać, by do nich składać przez okres Wielkiego Postu swoje ofiary, które zostaną w tym roku przeznaczone na pomoc osobom starszym. Wypełnione skarbonki przyniesiemy z powrotem do kościoła w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

17. Od przyszłej niedzieli będzie można również nabywać paschaliki i baranki z czekolady Caritasu w cenach: paschaliki małe po 6 zł, duże po 14 i baranki po 5 zł.

18. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18-21 marca. Poprowadzi je ks. Jan Gondro, salezjanin.