Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła /11.02.2018r./

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą. Dziś przypada również  wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących, szczególnie z naszych rodzin i parafii.

2. Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu i ich rodzin.

3. Dziś, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom.

4. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

5. We wtorek przypada trzynasty dzień miesiąca. Zapraszamy na różaniec fatimski o 17.15.

6. Spotkanie Marianek-kandydatek we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

7.W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

8. Po Mszach Świętych w Środę Popielcową będzie można złożyć ofiary do puszek na cele naszego parafialnego zespołu Caritas.

9. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

10. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

11. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku trzeciego w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

12.Już Dziś zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i 18.30 dla młodzieży i dorosłych, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00. W czasie tych nabożeństw będzie zbierana ofiara na tacę przeznaczona na tzw. jałmużnę postną.

13. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii, a dla kandydatów również w sobotę o godz. 11.00 w kościele.

14. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci, przygotowujące się do I Komunii na Mszę i spotkanie o godz. 13.00, w czasie którego dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

15. Za tydzień również, z racji III niedzieli miesiąca, Msza dla młodzieży o godz. 18.00.

16. Tegoroczne nauki przedmałżeńskie w naszej parafii, rozpoczniemy w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

17. Za tydzień, w niedzielę, we Wrocławiu odbędzie się trzynasta Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji, zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Z tej okazji pod wrocławskimi kościołami odbędzie się kwesta, która w całości zostanie przekazana na potrzeby tych chorych. Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie.

 

W ostatnim tygodniu
została powołana do Pana, do wieczności,
nasza Parafianka

 
Ś.p. Magdalena Surtel 

 Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!