V Niedziela Zwykła /04.02.2018r./

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Zwykłą, która jest również pierwszą niedzielą miesiąca: zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00; po każdej Mszy adoracja Najśw. Sakramentu; natomiast ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
we wtorek – świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
w sobotę – św. Scholastyki, dziewicy.

3. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. Spotkanie Marianek we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

6. Msza święta w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza święta w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona intencja za parafian.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 do salki na plebanii.

9. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

10. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku pierwszego w czwartek o 18.30 w salce na plebanii.

11. W czwartek, 8 lutego, przypada 48. rocznica konsekracji biskupiej J.Em. Ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza Seniora.

12. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy szczególnie modlić się w intencji chorych z naszej parafii.

13. Za tydzień, w niedzielę, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych  w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

14. Pragniemy poinformować, że tegoroczne nauki przedmałżeńskie w naszej parafii, rozpoczniemy tradycyjnie w I Niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

15. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Pragniemy wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich mieszkaniach gorąco podziękować za wspólną modlitwę, rozmowę oraz za wszelkie ofiary przy tej okazji składane.