Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu /17.12.2017r./

1. Trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete, przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest już naprawdę bliskie. Rozpoczynający się dziś trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

2. Po każdej Mszy niedzielnej w Adwencie poświęcenie i możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny.

3. Dziś o godz. 16.00 na plebanii odbędzie spotkanie opłatkowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodziców.

4. Dziś, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Msza św. dla młodzieży o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Ostatnie roraty w piątek o godz. 18.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami i własnoręcznie wykonanymi serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.

6. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Dlatego też spowiedź w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, w godz. od 8.00 do 10.00 rano i po południu od 16.00 do 19.00 z przerwą od 18.00 do 18.30. Bardzo prosimy nie odkładać sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę. Tradycyjnie w dzień spowiedzi nie będzie Mszy rano o 7.00 tylko o godz. 9.00.

7. Spotkanie Marianek – kandydatek we wtorek o 17.00 w salce na plebanii.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza święta w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona intencja za wszystkich parafian.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie opłatkowe w środę o 19.00 do salki na plebanii.

10. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

11. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku II i III w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

12. Spowiedź święta w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00, dla osób, które przyjeżdżają do kraju z zagranicy.

13. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym miejscu pragniemy zwrócić szczególną uwagę na obowiązek uczestnictwa we Mszy niedzielnej. Obecność na Pasterce nie jest wypełnieniem obowiązku niedzielnego. Aby wypełnić obowiązek niedzielny należy uczestniczyć we Mszy, które w tym dniu są odprawiane do południa. Dlatego w tym roku, ze względu na to, że Wigilia przypada właśnie w niedzielę, za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 13.00 i o godz. 18.00. Zapraszamy za tydzień na Msze niedzielne: o godz. 8.00, 9.30, 10.45 i 12.00.

14. Ze względu również na niedzielę postarajmy się, w miarę możliwości, Wieczerzę wigilijną przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

15. Na Mszę Świętą  Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy 24 grudnia, o godz. 20.30, 22.00 i 24.00.

16. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy Caritas: duże w cenie 14zł, i małe po 6zł.

17. Chcemy poinformować również, że odwiedziny duszpasterskie w domach, tzw. kolędę, rozpoczniemy w środę, 27 grudnia. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.