Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu /10.12.2017r./

 1. W dzisiejszą, drugą niedzielę Adwentu, usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. W czasie Mszy o 13.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3.Dziś swoją modlitwą i ofiarami do puszek po Mszy świętej wspieramy Kościół na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. Po każdej Mszy niedzielnej w Adwencie poświęcenie i możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w środę – św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
w czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

6. Przypominamy, że adwentowe Msze Święte roratnie rozpoczynają się codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami i własnoręcznie wykonanymi serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.

7. Spotkanie Marianek we wtorek o 17.00 w salce na plebanii.

8. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 19.00 na plebanii.

10. W środę przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 16.45. Pamiętajmy również, że tego dnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Będziemy modlić się również o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

11. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza święta w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona intencja za wszystkich parafian.

12. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 do salki na plebanii.

13. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

14. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z roku I w czwartek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

15. Odwiedziny chorych w domach przed Świętami w sobotę od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

16. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone w czasie Świąt Narodzenia Pańskiego, w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

17.  Msza św. dla młodzieży, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, za tydzień o godz. 18.00.

18. Przypominamy, że trwa zbiórka żywności oraz artykułów chemicznych dla potrzebujących z naszej parafii. Paczki z żywnością i środkami chemicznymi można przynosić do soboty, 16 grudnia, do kancelarii parafialnej w jej godzinach otwarcia. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy Caritas: duże w cenie 14zł, i małe po 6zł. Równocześnie Parafialny Zespół Caritas zaprasza na mini kiermasz świąteczny na którym można nabyć ozdoby i kartki świąteczne. Zebrane fundusze na kiermaszu przeznaczone zostaną na zakup artykułów spożywczych, które są wydawane potrzebującym parafianom  na dyżurach Parafialnego Zespołu Caritas.

20. Już dziś pragniemy poinformować, że spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, we wtorek, 19 grudnia.

21. W gablotce z ogłoszeniami wywieszone jest „Słowo biskupów Metropolii Wrocławskiej w sprawie troski o jakość powietrza”.