Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica poświęcenia własnego kościoła /29.10.2017r./

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga.

2. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są potrzeby Nuncjatury Apostolskiej.

3.Dziś, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.15.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w środę – uroczystość Wszystkich Świętych;
w czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;
w sobotę – św. Karola Boromeusza, biskupa.

5. Do końca października, a więc do wtorku włącznie, zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30.

6. Parafia Ojców Oblatów z Popowic zaprasza na IV Noc Świętych. Rozpocznie się ona Mszą św. w kościele na Popowicach o godz. 18.00, po której nastąpi radosna procesja z relikwiami Świętych do kościoła na Kozanowie. Zapraszamy wszystkich, szczególnie rodziców z dziećmi, które też zachęcamy do przebrania się za świętych.

7. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8.00; 9.30; 10.45; 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 13.00.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o 17.30. Ze względu na uroczystość, przypadającą w tym dniu, nie będzie Mszy zbiorowej ku czci Matki Bożej Muchoborskiej.

9. W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

10. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w czwartek w akcję sprzątania naszego cmentarza parafialnego, organizowaną przez Klub Seniora i harcerzy.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tych dniach od godz. 17.00 do 18.00. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00.

12. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca: po każdej Mszy adoracja Najśw. Sakramnetu; po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca; ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła.

13.Na stoliku z prasą są jeszcze wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wypisywać na nich ulicę oraz imiona zmarłych drukowanymi literami. Wypisane kartki wypominkowe można wrzucać na tacę lub pozostawić u księży.

14. W tym tygodniu, w czwartek, rozpoczynamy modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wspominkowych. Nabożeństwa rozpoczynamy różańcem za zmarłych o godz. 17.00, bezpośrednio po którym rozpocznie się Msza w intencji tych zmarłych. Zwracamy zatem uwagę, że Msza święta wieczorna może się rozpocząć trochę wcześniej lub później, w zależności od ilości kartek wspominkowych. Plan tegorocznych wypominek:

czwartek
02.11.2017

Stanisławowska, Avicenny, Pińska, Zmarli ze Wspólnoty Żywego Różańca, Zmarli Księża
i Siostry Zakonne pracujące w naszej parafii

piątek
03.11.2017

Krzemieniecka, Zagony, Roślinna, Graniczna

sobota
04.11.2017

Końcowa, Rejonowa, Sokalska, Stryjska, Pusta, Osiedlowa, Bliźniacza, Dzielnicowa

niedziela
05.11.2017

Parandowskiego, Dygata, Giżyckiego, Meissnera, Kosidowskiego, Dąbrowskiej, Wańkowicza, Gombrowicza, Cieślikowskiego, Cabaja, Boguszewskiej, Mostowicza

poniedziałek
06.11.2017

Mińska, Szarskiego, Rakietowa, Gagarina, Samborska

wtorek
07.11.2017

Knota, Trzebiatowskiego, Godlewskiego, Trawowa

środa
08.11.2017

Tyrmanda, Hłaski, Rodziewiczówny, Kossak-Szczuckiej

czwartek
09.11.2017

Kunickiego, Łaska, Nowohucka, Przedświt, Tarnopolska, Husycka, Karpacka

piątek
10.11.2017

Postępowa, Drohobycka, Zbarska, Słonimska, Buczacka, Baranowicka, Żytomierska, Żwirki
i Wigury, kartki nie podpisane, kartki ze Smolca

 

W ostatnim tygodniu
został powołany do Pana, do wieczności,
nasz Parafianin

 
Ś.p. Marek Tomaszewski 

 

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!