29. Niedziela Zwykła /22.10.2017r./

1. W naszej świątyni gościmy figurę Matki Bożej z Fatimy. Pozostanie z nami aż do Mszy wieczornej. Zachęcamy do odwiedzin w dniu dzisiejszym naszej świątyni, na modlitwę przed figurą nie tylko podczas Mszy. Zapraszamy dziś wyjątkowo na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, po którym nastąpi krótki koncert poświęcony Maryi o godz. 17.30, oraz Msza o 18.00, po której pożegnamy figurę Matki Bożej.

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę, przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Dziś, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w sobotę – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele o godz. 17.30.

6. Spotkanie dla Marianek we wtorek o 17.00 w salce na plebanii, natomiast wszystkie dziewczyny, które chciałyby dołączyć do Marianek zapraszamy również we wtorek o 16.30 także do salki na plebanii.

7. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą z adoracją uwielbieniową we wtorek o godz. 18.00.

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z modlitwą różańcową i Msza w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona Msza w intencji parafian.

10. Klub Seniora, młodzież i harcerze zapraszają na wspólne porządkowanie naszego parafialnego cmentarza w czwartek na godz. 16.00, po którym odbędzie się wieczornica w salce na plebanii.

11.Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

12. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z roku drugiego w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii.

13. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce, kandydatów o godz. 11.00 w kościele.

14. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej.

15. W przyszłą niedzielę, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.15.

16. Jest już założona nowa książka intencji na nowy rok. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii.

17.Na stoliku z prasą są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wypisywać na nich ulicę oraz imiona zmarłych drukowanymi literami. Wypisane kartki wypominkowe można wrzucać na tacę lub pozostawić u księży. Plan wypominek zostanie podany w przyszłą niedzielę.

18.  Przypominamy, że w nocy, z soboty na niedzielę, przestawiamy czas na zimowy. Dlatego też zegarki cofniemy z godziny 3 na 2.

W ostatnim tygodniu
został powołany do Pana, do wieczności,
nasz Parafianin

Ś.p. Henryk Sowa

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!