Ogłoszenia duszpasterskie

28. Niedziela Zwykła /15.10.2017r./

 1. Przeżywamy dziś 28. niedzielę zwykła. Jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca, zapraszamy zatem rodziców z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii św. na Mszę i spotkanie o godz. 13.00. Młodzież natomiast zapraszamy na Mszę o godz. 18.00.

2.Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej;
we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty;
w piątek – św. Jana Kantego, kapłana.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek o 19.00.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 19.30 w salce na plebanii.

6. W środę gościć będziemy w naszej parafii JE Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego, który o godz. 10.00 odprawi Mszę świętą dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 25, po której poświęci nowooddaną część szkoły wraz z salą gimnastyczną. Na tę Mszę bardzo serdecznie zapraszamy również rodziców dzieci, uczęszczających do naszej szkoły.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z modlitwą różańcową i Msza w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona Msza w intencji parafian.

8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

9. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

10. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z roku trzeciego w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii.

11. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce, kandydatów o godz. 11.00 w kościele.

12. W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej świątyni będziemy gościć figurę Matki Bożej z Fatimy, która peregrynowała po parafiach diecezji świdnickiej. W sobotę przyjedzie ona do naszej świątyni o godz. 18.00. Dlatego też w sobotę nabożeństwo różańcowe odprawimy o godz. 17.15. Wieczorem natomiast zapraszamy na nabożeństwo z procesją ze świecami o godz. 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Figura Matki Bożej pozostanie z nami przez całą niedzielę, dlatego też w przyszłą niedzielę zapraszamy wyjątkowo na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, po którym nastąpi krótki koncert poświęcony Maryi o godz. 17.30, oraz Msza o 18.00, po której pożegnamy figurę Matki Bożej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich w tym dniu na modlitwę, która będzie dobrą okazją do zakończenia uroczystości jubileuszowych 100. rocznicy objawień Fatimskich.

13.Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Dlatego też taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby misji.

14. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

15. Na stoliku z prasą są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wypisywać na nich imiona zmarłych drukowanymi literami, oraz ulicę. Wypisane kartki wypominkowe można wrzucać na tacę lub pozostawić u księży.

 

W ostatnim tygodniu
została powołana do Pana, do wieczności,
nasza Parafianka

 
Ś.p. Lucja Skitek 

 

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!