Ogłoszenia duszpasterskie

24. Niedziela Zwykła /17.09.2017r./

1. Dzisiejsza, 24. niedziela zwykła, w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Dlatego też dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na nasze wrocławskie katolickie Radio i Telewizję Rodzina.

2. Dzisiaj rozpoczynają się również kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, gdyż jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

3. Dziś w czasie Mszy o godz. 10.45 modlimy się razem z dziećmi, rodzicami i pracownikami Przedszkola Sióstr Salezjanek, prosząc o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

4. Rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają dziś spotkanie po Mszy o godz. 13.00.

5. Dziś również, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Msza św. dla młodzieży o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo z modlitwą o pokój o godz. 19.00, na które zapraszamy też wszystkich chętnych.

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;
w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
w sobotę – św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona Msza w intencji parafian.

8. SpotkanieOdnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

9. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00. Chciejmy ten dzień wykorzystać na naszą spowiedź przed uroczystościami odpustowymi naszej parafii.

10. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania trzeci już rok w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii, natomiast kandydatów w sobotę o 11.00 w kościele.

11. Wydział Duszpasterski Kurii Wrocławskiej zaprasza na V. Archidiecezjalną Pielgrzymkę Członków Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim, która odbędzie się w sobotę, 30 września. Rozpoczęcie w Bardzie o godz. 10.30.

12.Kuria Metropolitalna Wrocławska zaprasza wszystkich pracowników, wolontariuszy, podopiecznych i dobrodziejów wszystkich Caritas z terenu naszej Metropolii na pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Będzie ona miała miejsce również w sobotę, 30 września. Rozpocznie się Eucharystią przy ołtarzu polowym w Trzebnicy o godz. 10.00.

13. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła oraz jubileuszowe naszej parafii: 110-lecia istnienia parafii oraz 10. rocznicy koronacji figury Matki Bożej Muchoborskiej z Dzieciątkiem Jezus w przyszłą niedzielę na uroczystą sumę o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, który na początku Mszy dokona również poświęcenia wyremontowanych organów. Przypominamy, że z tej racji za tydzień nie będzie Mszy o godz. 13.00. Natomiast bardzo serdecznie zapraszamy za tydzień po południu na koncert organowy o godz. 17.30, po której nastąpi Msza św. dziękczynna za poświęcenie organów o godz. 18.00, w czasie której będziemy się modlili również za tych wszystkich, dzięki którym ofiarom remont organów mógł się dokonać. Już dziś tym wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Chętnych do pomocy przy przygotowaniu świątyni i placu wokół naszego kościoła na uroczystości odpustowe, zarówno panów jak i panie, zapraszamy w sobotę na godzinę 9.00 do kościoła.

 

W ostatnim tygodniu
został powołany do Pana, do wieczności,
nasz Parafianin

 
Ś.p. Zenon Wojciechowski 

 

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!