23. Niedziela Zwykła /10.09.2017r./

1. Przeżywamy dziś 23. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś w naszej parafii gościmy Ojca ze Zgromadzenia Ojców Oblatów, który wygłasza Słowo Boże, a po Mszach rozprowadza kalendarze misyjne.

2. W czasie Mszy o 13.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3. Dziś w parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze uroczystości odpustowe o godz. 13.00.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
w piątek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
w sobotę – Świętych Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

5. DyżurParafialnego Zespołu Caritas we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.

6. SpotkanieDzieci Maryi, Marianek, we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

7. W środę przypada 13. dzień miesiąca, zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.00.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona Msza w intencji parafian.

9. SpotkanieOdnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

10. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w środę o godz. 19.00 w ochronce u Sióstr Służebniczek.

11. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

12. Spotkanie dla uczniów klas 7, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania, w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii. Zapraszamy również tych, którzy są w klasach starszych a przegapili swój termin i chcą teraz rozpocząć przygotowania do bierzmowania.

13. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii, natomiast kandydatów w sobotę o 11.00 w kościele.

14. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 10.45 modlić się będziemy razem z dziećmi, rodzicami i pracownikami Przedszkola Sióstr Salezjanek, prosząc o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

15. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 13.00, po której nastąpi spotkanie organizacyjne.

16. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Msza św. dla młodzieży o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo z modlitwą o pokój.

17. Są jeszcze wolne miejsca na nocne czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek o godz. 17.00 z przestanku przy kościele. Wyjazd powrotny z Częstochowy ok. godz. 2.00.

18. Przypominamy, że uroczystości odpustowe i jubileuszowe w naszej parafii obchodzić będziemy w niedzielę, 24 września, o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Józef Kupny. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 13.00.