Duszpasterstwo młodzieżowe

parafialnego i dekanalnego
duszpasterstwa młodzieży

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim

za kolejny rok spotkań i formacji.

Życzymy udanych wakacji,

do zobaczenia we wrześniu!

Zachęcam do pobrania aplikacji ŚDM News https://lh3.googleusercontent.com/Br96l_yvPuo0yvWe_lX4-QFUCsIL_o4gpxP_NiN0WE-GUKVr7B-sXNo9ICJiBtFN6uU=s180

Odpowiedzialny za grupę młodzieżową: ks. Robert Szwabowicz

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza (www.mlodzimlodym.wroclaw.pl):

1) XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapraszamy do grupy 21

INFORMACJE OGÓLNE

•  Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia br. o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na piątek 10 sierpnia br. od godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.
  • W Pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki:
    • zapisze się w swojej parafii (szczegóły u ks. Duszpasterzy) lub w Biurze Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” do końca lipca br.;
    • powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;
    • przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;
    • będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;
    • przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.

INFORMACJE DODATKOWE

• Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim.
  • Pielgrzymka jest namiotowa, należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór i karimatę.
  • Bagaże oddawane do transportu muszą być koniecznie podpisane, z podaniem adresu i numeru grupy. Wszystkie rzeczy należy zapakować w worki foliowe.
  • Na trasie jest możliwość zaopatrzenia się w chleb, picie, nabiał (jogurt, mleko itd.) oraz w podstawowe artykuły spożywcze.
  • Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj, aby mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument stwierdzający o Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym.

ZAPISY

• Zapisy w parafiach do końca lipca br.,
  • Od 30 lipca do 1 sierpnia w godz. od 11.00 do 17.00 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51
  • Więcej informacji pod tel. 71 725 67 20 lub drogą mejlową, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KOSZTY PIELGRZYMKI

• Dzieci i młodzież do ukończenia gimnazjum włącznie – 85 zł;
  • dla pozostałych uczestników – 95 zł.
  • W przypadku uczestnictwa powyżej trzech i więcej osób z jednej rodziny (np. brat, siostra i rodzice) przewidziane są zniżki.

Główny Przewodnik ks. Stanisław Orzechowski
Organizatorzy XXXVIII PPWr.

Trasa Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w 2018r.

Uwaga!
Miejsca podane są orientacyjne i mogą ulec zmianie (np. ze względu na pogodę lub remont trasy).

02.08.2018 – Wrocław ul. Katedralna. O godz. 6.00 wszyscy spotykamy się na nabożeństwie w katedrze, które rozpoczyna pielgrzymkę. Po nabożeństwie następuje wyjście pielgrzymki na niżej podaną trasę: Św. Marcina, pl. Bema, B. Prusa, Kilińskiego, Niemcewicza, Ołbińska, ul. Trzebnicka, most Trzebnicki, ul. Żmigrodzka, ul. Kamieńskiego – Krzyżanowice (O) – Psary – Malin (M) – Wisznia Mała – Wysoki Kościół
(O) – Machnice – Trzebnica (N)

03.08.2018 – Trzebnica (M) – Głuchów Górny – Boleścin (O) – Krakowiany – Węgrów – Jaksonowice (O) – Dobrzeń – Dobra – Jenkowice (O) – Oleśnica (N)

04.08.2018 – Oleśnica – Ligota Wielka – Smolna – Karwiniec (M) – Młokicie – Lubska- Dębnik(O) – Namysłów (N)