Husaria Maryi

• Czym jest Husaria Maryi?

Jesteśmy mężczyznami z Twojej parafii, którzy czują się odpowiedzialni za rodzinę swoją i Twoją. Uważamy bowiem, że mężczyzna bez odpowiedzialności nie istnieje. Zależy nam na osobistym rozwoju, a terenem wzrostu mężczyzny jest opieka nad tymi, których Bóg postawił na naszej drodze życia - przede wszystkim nad naszą rodziną, i parafią, która jest rodziną Boża, wspólnotą mistycznego Ciała Chrystusa. Wiemy, że sami nie możemy tego dokonać. Jesteśmy za słabi i potrzebujemy Wspomożyciela. Staramy się więc pogłębiać relację z Jezusem i czerpać ze skarbców Kościoła: poprzez modlitwę, Sakramenty i lekturę Słowa Bożego.

• Co robimy?

Prowadzimy duchową walkę za pomocą Różańca Świętego. Każdego dnia każdy z nas odmawia jedną cząstkę Różańca. Wspólnie odmawiamy cały Różaniec. Modlimy się w za nasze rodziny ale też i za Twoją rodzinę. Modlimy się za nasz wspólny dom - parafię i cały Kościół. Codziennie staramy się przeczytać fragment Pisma Świętego - listu, jaki Bóg napisał do każdego z nas. Co najmniej raz w tygodniu spotykamy się z Bogiem na Eucharystii.

• Jak do nas dołączyć?

Napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wyślij wiadomość na numer +48 600-312-200 (Rafał). Skontaktujemy się z Tobą i przekażemy wszystkie potrzebne informacje. Naszym opiekunem jest ks. Wojciech Szablowski - z nim również możesz porozmawiać, jeżeli chcesz do nas dołączyć :-)