Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas

 

Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas:


W okresie wakacji, w lipcu i sierpniu,
Parafialny Zespół Caritas nie dyżuruje!

 

 

Pragnąc pomóc dzieciom z uboższych rodzin, nasza parafia włącza się po raz kolejny w akcję Caritas: „Wyprawka dla Żaczka”. Pragniemy ofiarować dzieciom z uboższych rodzin plecaki z przyborami szkolnymi.  Zapraszamy chętnych darczyńców  do zakrystii po Mszach Św. w dniu 28.07.2017. Akcja polega na pobraniu przez darczyńcę  pustego plecaka a następnie zwrócenie  wypełnionego pomocami szkolnymi do dnia 02.09.2017  do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania lub do zakrystii po Mszach Św. Można też włączyć się do akcji kupując osobiście plecak, tornister czy pomoce szkolne i dostarczyć je w wskazane powyżej miejsca.

 

W tym miejscu składamy również serdeczne podziękowania dla osób, które przyłączyły się do udziału w naszych akcjach:   „Mikołajki 2016” oraz „Palemka”.

 

Akcja „ Mikołajki 2016”,  polegała na pobraniu przez zainteresowanych darczyńców okolicznościowej bombki choinkowej, do której przyczepiona była informacja o potrzebującym dziecku (płeć, wiek, zainteresowania). Następnie darczyńcy dostarczali w wyznaczonym terminie do kancelarii parafialnej gotowe paczki mikołajkowe dla danego dziecka. W ten sposób 53 dzieci dostało piękny świąteczny prezent.

 

W Niedzielę Palmową zorganizowaliśmy kwestę, akcja „Palemka”, dzięki której sfinansowaliśmy pobyt szóstce dzieci z naszej parafii  na  kolonii  nad morzem oraz dwójce dzieci tygodniowe wakacyjne warsztaty w klubie „Formaty”.

 

Dzięki Państwa pomocy w roku szkolnym 2016/2017 objęliśmy stałą pomocą i  sfinansowaliśmy obiady dla 12 potrzebujących dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 we Wrocławiu. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i w miarę możliwości będziemy starali się objąć stałą pomocą kolejne dzieci z ZSP nr11.  Na uroczystościach odpustowych w naszej parafii w dniu 24.09.2017 będziemy zbierać ofiary na ten cel ( stolik z kartkami okolicznościowymi i obrazkami).

 

 Osoby, które mogą udzielić wsparcia finansowego cyklicznie w ciągu 10 miesięcy roku szkolnego prosimy o zgłaszanie się do kancelarii lub podczas dyżurów PZC.

 

Odpowiedzialny za Parafialny Zespół Caritas: