Aktualności

Pielgrzymka CZECHY - AUSTRIA

JASKINIA MACOCHA – KROMIERYŻ – KAHLENBERG – WIEDEŃ – MARIAZELL – SVATA HORA - PRAGA

Dzień 1:Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 04.00, przejazd na teren Morawskiego Krasu. Morawski Kras to najbardziej znany i najciekawiej uformowany obszar krasowy w Republice Czeskiej. W Morawskim Krasie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z których pięć zostało udostępnionych. Do najchętniej odwiedzanych należą jaskinie Punkvy. Sucha część trasy prowadzi przez sale stalaktytowe na dno znanej na całym świecie przepaści Macocha, po czym zwiedzający wsiadają do motorowych łódek i płyną z powrotem po podziemnej rzeczce Punkvie. Przejazd do miejscowości Kromieryż -  urocze miasto na Morawach, gdzie Pałac Arcybiskupi oraz Ogród Przypałacowy wpisane są na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2:Śniadanie, przejazd na Kahlenberg, wzgórze pod Wiedniem, wys. 484 m n.p.m. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Po południu zwiedzanie Wiednia, przejazd przez staromiejski bulwar zwany „Ringiem”, przy którym znajdują się reprezentacyjne zabudowania, m.in.: Muzeum Historii Sztuki oraz Sztuki Naturalnej, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Kościół Wotywny, opera Wiedeńska.Spacer po Starym Mieście, uliczka Kohlmartkt, przy której mieszkał Fryderyk Chopin. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: Śniadanie,wyjazd do Mariazell - jednego z najważniejszych austriackiego sanktuarium kultu maryjnego w Europie, pięknie położonego wśród alpejskich wzgórz.Powrót do Wiednia na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4:Śniadanie, przejazd do Svata Hora(„ Święta Góra”)- najstarsze i najważniejsze sanktuarium maryjne w Republice Czeskiej. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Pragi.
Dzień 5: Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Pragi: Hradczany, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego oraz „Złota Uliczka”. Następnie przejście słynnym, średniowiecznym Mostem Karola i uliczkami starówki do Rynku Staromiejskiego, gdzie podziwiać można piękne i zabytkowe kamienice, ratusz. Następnie przejście do najlepiej zachowanej w Europie Dzielnicy Praskich Żydów. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski (przyjazd na miejsce w godzinach nocnych).

TERMIN: 12.04 – 16.04.2023            CENA: 1450 zł./os.

Oferta dla grupy min. 50 osób

Świadczenia:
- przejazd autokarem turystycznym,
- 4 noclegi w hotelach, pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami
- śniadania i obiadokolacje wg programu
- opieka pilota podczas całej trasy
- opieka duszpasterska
- ubezpieczenie NNW i KL
- podatki turystyczne TFG i TFP

Opłaty dodatkowe:
- opłaty za przewodników lokalnych, polskojęzycznych, bilety wstępów wg programu, podatek turystyczny, zestawy słuchawkowy na całej trasie, obowiązkowa opłata u pilota w autokarze: 95 €/os.

 

Biuro Podróży CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2
tel. +48 71/79 78 622, tel./fax. +48 71/ 794 8994,kom. +48 535 242 700