Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020r

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych parafian, duszpasterze Parafii św. Michała na Muchoborze Wielkim informują:

1. Dostosowując się do wytycznych Archidiecezji i Władz Państwowych wszelkie spotkania duszpasterskie zostają zawieszone do odwołania.

2. Kancelaria czynna w środę i piątek od 1900 do 2000. Prosimy o rozważne przychodzenie do kancelarii. Można się kontaktować telefonicznie (71)7843050, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3.    Msze św. w niedzielę 15, 22 i 29 marca będą odprawiane:

800, 830,930, 1000, 1045, 1115,1200,1230,1330,1700,1800,1830

Prosimy o stosowanie się do zarządzenia o maksymalnej ilości wiernych w kościele (50osób). Prosimy, w czasie swojej obecności w świątyni o zachowanie wszelkich środków ostrożności podawanych przez organy państwowe. Można uczestniczyć we Mszy św. na dworze, będą włączone głośniki, szafarz wyjdzie z Komunią Świętą. Komunia Święta będzie udzielana w procesji na stojąco - na rękę, - do ust przez wyznaczonego szafarza na klęcząco przy balaskach.

Nie będzie Gorzkich Żali - zachęcamy do odprawienia tego nabożeństwa w domu, takżę łączać się przez media.

1. Przypominamy także, o tym że:
    • W obecnej sytuacji – każdy kto nie może, nie powinien lub po prostu odczuwa lęk, zgodnie z treścią dyspensy może pozostać w domu i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są transmitowane w niedzielę w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia oraz lokalne transmisje i transmisje internetowe. Można podczas takiej transmisji jak i będąc fizycznie obecnym na Eucharystii przyjąć Komunię Świętą na sposób duchowy (więcej o tym na innych ogłoszeniach)
    • Absolutnie w imię miłości bliźniego prosimy by osoby, które nawet w nikłym stopniu podejrzewają u siebie chorobę lub mają w swoim otoczeniu osoby przeziębione, nie przychodziły na Liturgię. Nie podajemy sobie dłoni na znak pokoju.
  2. Równocześnie, pamiętając o naszym szczególnym obowiązku, jakim jest troska o dusze ludzkie, zachęcamy do gorącej modlitwy za wszystkich chorych, personel medyczny porządkowy i sanitarny, jak również za zmarłych w wyniku choroby.

Z wyrazami troski i modlitwy Duszpasterze.

"Dlatego módlmy się o to, by Duch Święty dał pasterzom zdolność rozeznania duszpasterskiego, aby zapewnili kroki, które nie zostawią samego świętego wiernego Ludu Bożego. Niech czuje, że towarzyszą mu pasterze i otucha Słowa Bożego, sakramenty i modlitwa".
   Papież Franciszek Rzym 13.03.2020r.