Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa

Już po raz czwarty zapraszamy Dolnoślązaków, a w szczególności mieszkańców Wrocławia, do przejścia XIV stacji Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej. Idea tego nabożeństwa wzorowana jest na Drodze Jerozolimskiej, kościołach stacyjnych w Rzymie oraz praktykowanej już od wielu lat w Polsce Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Projekt nasz zakłada nawiedzanie przez wiernych 14. kościołów we Wrocławiu, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia kolejnej stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza tradycyjnie Katedra Wrocławska. Pielgrzymi mogą nawiedzać wskazane kościoły w małych grupach lub indywidualnie w wybranych przez siebie dniach Wielkiego Postu, czyli od Środy Popielcowej (26 lutego 2020 r.) do Wielkiej Soboty (11 kwietnia 2020 r.). Liczba odwiedzanych w danym dniu kościołów i rozważanych w nich stacji Drogi Krzyżowej zależy wyłącznie od możliwości czasowych i fizycznych każdego. W zakrystii katedry od Środy Popielcowej będzie można zaopatrzyć się w specjalnie przygotowany przewodnik-modlitewnik lub też skorzystać z aplikacji na smartfony przy każdej z nawiedzanych świątyń. Udział w tym nabożeństwie nie jest związany z żadnymi firmami rejestracji pielgrzymów czy opłatami.

KOŚCIOŁY STACYJNE AMDK 2020

1.Katedra pw. św. Jana Chrzciciela pl. Katedralny 18