Pierwszy Tydzień Adwentu

Rozpoczynamy, kolejne w naszym życiu, adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

Naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania niech będzie udział we Mszach Świętych roratnich ku czci Maryi Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do udziału.
Będą one sprawowane w dni powszednie,
od poniedziałku do soboty, o godz. 18.00.

Wszystkich zachęcamy do przynoszenia świec, a dzieci lampionów oraz własnoręcznie wykonanych serduszek z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.
W roratach będzie nam towarzyszył
św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży,
oraz Duch Święty, któremu będziemy się dawać prowadzić
w naszym życiu.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W rozpoczynającym się dziś roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

W tym pierwszym tygodniu Adwentu, w piątek 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.
Nie będzie Mszy o 7.00 rano.
Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej, gdyż jest to również dzień naszego „drugiego odpustu parafialnego”.

W sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii,
gdyż w czasie Mszy
zostaną im poświęcone medaliki

(lub krzyżyki).

Z racji uroczystości w piątek nie będzie otwarta kancelaria parafialna.