Aktualności

Grupy parafialne

Dzieje się u nas!!!

 

Pragniemy przedstawić plan pracy duszpasterskiej na rozpoczynający się nowy rok szkolno-katechetyczny dla poszczególnych grup:

 

SAKRAMENTY ŚWIĘTE

 

- chrzty święte – udzielamy w 2. i 4. niedzielę miesiąca w czasie Mszy o godz. 13.00, spotkania dla rodziców i chrzestnych mają miejsce w sobotę, dzień wcześniej, po Mszy o godz. 18.00;

 

- przygotowanie do I Komunii – spotkania dla rodziców z dziećmi odbywać się będą w każdą 3. niedzielę miesiąca, rozpoczynają się Mszą o godz. 13.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne; pierwsze takie spotkanie odbędzie się 17 września;

 

- przygotowanie do bierzmowania – trwa trzy lata, spotkania odbywają się w czwartki o 18.30 w salce na plebanii:

        rok I przygotowania (klasy 7 szkoły podstawowej) – każdy 2. czwartek miesiąca – pierwsze spotkanie: 14 września;

        rok II przygotowania (klasy 2 gimnazjum) – każdy 4. czwartek miesiąca – pierwsze spotkanie: 28 września;

rok III przygotowania (klasy 3 gimnazjum) – każdy 3. czwartek miesiąca – pierwsze spotkanie: 21 września;

 

GRUPY PARAFIALNE

 

- Liturgiczna Służba Ołtarza – będzie miała zbiórki w soboty o godz. 10.00, kandydaci o godz. 11.00. Pierwsze spotkanie natomiast odbędzie się w piątek, 08 września, po Mszy wieczornej. Dodatkowo całe LSO spotyka się z rodzicami na Mszach świętych w 1. czwartek miesiąca o godz. 18.00. Nabór na nowych kandydatów rozpoczniemy wraz z Adwentem.

 

- Wspólnota Dzieci Maryi  „Marianki” – swoje pierwsze spotkanie będzie miała w czwartek, 07 września, o godz. 17.00 w salce na plebanii. Na tym spotkaniu zostaną ustalone terminy kolejnych spotkań z Siostrą. 

 

- młodzież – spotyka się w każdą niedzielę (oprócz pierwszej miesiąca) o godz. 19.00 w salce na plebanii. Dodatkowo spotyka się wspólnie na Mszy w trzecie niedziele miesiąca o godz. 18.00.

 

- młodzież Salezjańska – swoje spotkania będzie miała w piątki o godz. 18.30 w domu Sióstr Salezjanek (przedszkole). 

 

- Krąg Biblijny – tak, jak w zeszłym roku, spotykać się będzie co dwa tygodnie, we wtorki o 19.00 w salce na plebanii;

 

- Odnowa w Duchu Świętym „Syjon” – spotykać się będzie w środy o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

- Parafialny Zespół Caritas – swoje dyżury będzie pełnił w drugi i czwarty wtorek miesiąca w godzinach od 17.00 do 18.00.

       

Do każdej z wyżej wymienionych grup można dołączyć, przychodząc na ich spotkanie. Więcej informacji i plany spotkań poszczególnych grup można znaleźć na bieżąco w zakładkach grup po lewej stronie.

 

        Zachęcamy wszystkich, by skorzystali z tych spotkań, aby móc pogłębiać swoją wiarę i poczuć się związanym i odpowiedzialnym za swoją wspólnotę parafialną.